O mně

Robert Jícha

Brněnský rodák vystudoval muzikálové herectví na Divadelní fakultě JAMU, kde absolvoval titulní rolí hry G. Gorina Thyl Ulenspiegel. Již ve 3.ročníku získal angažmá v Městském divadle Brno. Ztvárnil více než 55 muzikálových, činoherních i operetních rolíTonyWest Side Story, ArktisBabylon, LysanderSny nocí svatojanských, BenvolioRomeo a Julie, BedřichMy Fair Lady (Ze Zelňáku), Anděl strážnýSvět plný andělů, Nikola Šuhaj Koločava, WoofVlasy (Hair), JežíšJesus Christ Superstar, LoriotMam’zelle Nitouche, John Styx Orfeus v podsvětí, RochefortTři mušketýři, EnjolrasLes Miserables – Bídníci, Magaldi - Evita… Účinkoval též v představeních Kean IV., Amadeus, Cyrano z Bergeracu, Cikáni jdou do nebe, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Šumař na střeše… Dvakrát účinkoval ve scénickém provedení Bernsteinovy Mše. Pět let hostoval v Praze v muzikálu Les Misérables – Bídníci v roli Enjolrase v GoJa Music Hall. Od r. 2008 hostoval též v Hudebním divadle Karlín v Praze v hlavní roli Josého v muzikálu Franka Wildhorna Carmen po boku Lucie Bílé.

V roce 2011 začala též jeho spolupráce s Národním divadlem v Ostravě. Zde vytvořil hlavní role v muzikálových a operetních představeních PARDON MY ENGLISH, DIVOTVORNÝ HRNEC, MRAZÍK, SÁZKY Z LÁSKY (Guys and Dolls), ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA, EVITA, nejnověji pak Roberta můžete vídat jako Parise v muzikálu ROMEO A JULIE – POSELSTVÍ LÁSKY v režii Šimona Cabana.

Po návratu z volné nohy do angažmá Městského divadla Brno nazkoušel pod režijním vedením Stanislava Moši činoherní roli Neila Browna ve Výkřicích do tmy a následně hlavní mužskou roli Gerolda v původním německém muzikálu Papežka. Dále se představil jako Tenor v inscenaci Pavla Fiebera  Funny Girl, s jehož německou verzí odehrál i turné v Ingolstadtu. Objevil se též jako Bratr Michal v původním muzikálu Očistec a jako padouch Ramón v muzikálu Zorro. Další  premiérou byly slavné Kočky (Cats), ve kterých hraje Vašnostu Bruma v režii Stanislava Moši.V létě 2013 se zhostil role hospodského Thenardiéra v Les Miserables v lucemburském Wiltzu, na začátku roku 2014 se vrátil z německého Ingolstadtu, kde sehrál hlavní mužskou roli Gerolda v muzikálu Papežka – Die Päpstin v původním německém jazyce. Další z rolí byl Kardinál v muzikálu Don Juan. V říjnu proběhla veleúspěšná premiéra muzikálu Duch v režii Stanislava Moši, kde Robert ztvárňuje roli Carla. Před Vánocemi 2014 se Robert připojil k účinkujícím muzikálu Noc na Karlštejně. K jeho úspěšným kreacím patří i Baron Trelawney v dobrodružném muzikálu Ostrov pokladů, který uvedlo MdB v režii Stana Slováka v květnu 2015. Prázdniny zasvětil intenzivnímu zkoušení role Otce Kapuleta ve francouzském muzikálu Romeo a Julie. V této produkci se nově již neobjeví. Od října 2015 se vrátil do Hudebního divadla v Karlíně v Praze i veleúspěšná CARMEN, kde Robert ztvárňuje opět roli Josého po boku Lucie Bílé. Dalším počinem je několik rolí v novém činoherně hudebním díle Vrabčák a Anděl o životě Edith Piaf a Marlene Dietrich a role Johna Thayera v osudovém muzikálu Titanic v režii Stanislava Moši. Na prknech MdB se představil i v maďarském muzikálu Evangelium o Marii v režii Stana Slováka a dále jako Otec Thaler v muzikálu Prodaný smích (režie Petr Gazdík). Následovala role Edmunda Tilneyho v  ZAMILOVANÉM SHAKESEARovi, Sydneyho, staršího bratra Charlieho Chaplina, v muzikálu Chaplin, Komorníka v původním muzikálu BÍTLS.  Dále ho čekala role Hectora, Admita a Soudce v muzikálu ŽENY NA POKRAJI NERVOVÉHO ZHROUCENÍ (režie Stano Slovák), a role Jana / Aarona v muzikálu PŘEDSTAV SI… (Imagine This) pod režijním vedením Petra Gazdíka. Na Biskupském dvoře se letos představil v roli Krále Ludvíka XIII. ve TŘECH MUŠKETÝRECH v režii Igora Ondříčka. Sezónu 2018 / 2019 zahájil rolí Paula Seymoura v muzikálu BIG (Velký) v režii Petra Gazdíka, následovala  KLAPZUBOVA JEDENÁCTKA v režii Stana Slováka, muzikál POSLEDNÍ LOĎ (režie Stanislav Moša), role otce Monteka v ROMEOVI A JULII v režii Stana Slováka, který se uvádí na Biskupském dvoře. První rolí sezóny 2019 / 2020 bude Harry v muzikálu MAMMA MIA! (režie Petr Gazdík).

V září roku 2016 se začal Robert objevovat v roli právního zástupce v seriálu TV JOJ Family Soudní síň (od ledna 2017 vysílá též TV PRIMA), objevil se i v seriálu MODRÝ KÓD.

Věnuje se i dabingu (Jake Gylenhall, Elijah Wood…), koncertní, produkční a charitativní činnosti, natáčí reklamy (Vitana, T-mobile, O2, Tchibo, Reifeissen Bank, IKEA…).
Spolupracuje s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek. Pro ten organizuje benefiční koncerty, v lednu 2011 například s exklusivním hostem – Lucií Bílou.  Pravidelné koncerty pro Nadační fond dětské onkologie Krtek přinesly výtěžek přes 3 miliony korun. Mezi hosty vystoupili  – Dasha, Helena Vondráčková, Ilona Csáková, Roman Vojtek, Jitka Zelenková, Monika Bagárová, Pavel Šporcl, nejčastěji však hosté z řad kolegů z Městského divadla Brno -  Hana Holišová, Jana Musilová, Svetlana Janotová, Viki Matušovová, Aleš Slanina, Lukáš Vlček, Tereza Martinková, Jonáš Florián, Kateřina Marie Fialová, MILO – Miloš Fiala, Dušan Vitázek či Jan Brožek. Velmi často spolupracuje Robert s výtečnou klavíristkou Šárkou Královou, Jakubem Žídkem, Tomášem Küfhaberem, Kateřinou Kraftovou či houslistkou Jolanou Čurgali a violoncellistkou Terezií Fadrnou.

Mluví anglicky, německy, zpívá též španělsky a francouzsky. Podílel se na CD Radúz a Mahulena, Babylon, Svět plný andělů, Les Misérables – Bídníci Live (Praha), Hair – Vlasy, Nana, Carmen, Les Miserables (Brno), Titanic, Chaplin a na DVD Muzikály z Broadwaye.

2. prosince 2018 vydal SVÉ první CD nazvané NAJEDNOU.