O mně

Robert Jícha

Brněnský rodák vystudoval muzikálové herectví na Divadelní fakultě JAMU, kde absolvoval titulní rolí hry G. Gorina Thyl Ulenspiegel. Již ve 3.ročníku získal angažmá v Městském divadle Brno. Ztvárnil více než 55 muzikálových, činoherních i operetních rolíTonyWest Side Story, ArktisBabylon, LysanderSny nocí svatojanských, BenvolioRomeo a Julie, BedřichMy Fair Lady (Ze Zelňáku), Anděl strážnýSvět plný andělů, Nikola Šuhaj Koločava, WoofVlasy (Hair), JežíšJesus Christ Superstar, LoriotMam’zelle Nitouche, John Styx Orfeus v podsvětí, RochefortTři mušketýři, EnjolrasLes Miserables – Bídníci, Magaldi - Evita… Účinkoval též v představeních Kean IV., Amadeus, Cyrano z Bergeracu, Cikáni jdou do nebe, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Šumař na střeše… Dvakrát účinkoval ve scénickém provedení Bernsteinovy Mše. Pět let hostoval v Praze v muzikálu Les Misérables – Bídníci v roli Enjolrase v GoJa Music Hall. Od r. 2008 hostoval též v Hudebním divadle Karlín v Praze v hlavní roli Josého v muzikálu Franka Wildhorna Carmen po boku Lucie Bílé.

V roce 2011 začala též jeho spolupráce s Národním divadlem v Ostravě. Zde vytvořil hlavní role v muzikálových a operetních představeních PARDON MY ENGLISH, DIVOTVORNÝ HRNEC, MRAZÍK, SÁZKY Z LÁSKY (Guys and Dolls), ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA, EVITA, nejnověji pak Roberta uvidíte jako Parise v muzikálu ROMEO A JULIE – POSELSTVÍ LÁSKY v režii Šimona Cabana.

Po návratu z volné nohy do angažmá Městského divadla Brno nazkoušel pod režijním vedením Stanislava Moši činoherní roli Neila Browna ve Výkřicích do tmy a následně hlavní mužskou roli Gerolda v původním německém muzikálu Papežka. Dále se představil jako Tenor v inscenaci Pavla Fiebera  Funny Girl, s jehož německou verzí odehrál i turné v Ingolstadtu. Objevil se též jako Bratr Michal v původním muzikálu Očistec a jako padouch Ramón v muzikálu Zorro. Další  premiérou byly slavné Kočky (Cats), ve kterých hraje Vašnostu Bruma v režii Stanislava Moši.V létě 2013 se zhostil role hospodského Thenardiéra v Les Miserables v lucemburském Wiltzu, na začátku roku 2014 se vrátil z německého Ingolstadtu, kde sehrál hlavní mužskou roli Gerolda v muzikálu Papežka – Die Päpstin v původním německém jazyce. Další z rolí byl Kardinál v muzikálu Don Juan. V říjnu proběhla veleúspěšná premiéra muzikálu Duch v režii Stanislava Moši, kde Robert ztvárňuje roli Carla. Před Vánocemi 2014 se Robert připojil k účinkujícím muzikálu Noc na Karlštejně. K jeho úspěšným kreacím patří i Baron Trelawney v dobrodružném muzikálu Ostrov pokladů, který uvedlo MdB v režii Stana Slováka v květnu 2015. Prázdniny zasvětil intenzivnímu zkoušení role Otce Kapuleta ve francouzském muzikálu Romeo a Julie. V této produkci se nově již neobjeví. Od října 2015 se vrátil do Hudebního divadla v Karlíně v Praze i veleúspěšná Carmen, kde Robert ztvárňuje opět roli Josého po boku Lucie Bílé. Dalším počinem je několik rolí v novém činoherně hudebním díle Vrabčák a Anděl o životě Edith Piaf a Marlene Dietrich a role Johna Thayera v osudovém muzikálu Titanic v režii Stanislava Moši. Na prknech MdB se představil i v maďarském muzikálu Evangelium o Marii v režii Stana Slováka a dále jako Otec Thaler v muzikálu Prodaný smích (režie Petr Gazdík). Další rolí byl Edmund Tilney v  Zamilovaném Shakespearovi. V lednu 2017 se objevil jako Sydney, starší bratr Charlieho v muzikálu Chaplin, v březnu pak jako Komorník v původním muzikálu Bítls. V prosinci 2017 bude mít premiéru v rolích Hectora, Admita a Soudce v připravovaném muzikálu ŽENY NA POKRAJI NERVOVÉHO ZHROUCENÍ v režii Stana Slováka.

V září roku 2016 se začal Robert objevovat v roli právního zástupce v seriálu TV JOJ Family Soudní síň (od ledna 2017 vysílá též TV PRIMA), kromě ní začal natáčet také seriál MODRÝ KÓD pro televizi PRIMA.

Věnuje se i dabingu (Jake Gylenhall, Elijah Wood…), koncertní, produkční a charitativní činnosti. Spolupracuje s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek. Pro ten zorganizoval již několikátý benefiční koncert, v lednu 2011 s exklusivním hostem – Lucií Bílou. Díky této akci se pro NFDO Krtek vybralo skoro půl milionu korun. Pravidelné koncerty pro Nadační fond dětské onkologie Krtek přinesly výtěžek skoro 2,7 milionu korun. Mezi hosty vystoupili hosté – Dasha, Helena Vondráčková, Ilona Csáková, Roman Vojtek, Jitka Zelenková, Monika Bagárová, Pavel Šporcl, nejčastěji však hosté z řad kolegů z Městského divadla Brno -  Jana Musilová, Svetlana Janotová, Viki Matušovová, Aleš Slanina, Lukáš Vlček, Dušan Vitázek či Jan Brožek. Velmi často spolupracuje Robert s výtečnou klavíristkou Šárkou Královou, Jakubem Žídkem, či houslistkou Jolanou Čurgali a violoncellistkou Terezií Fadrnou.

Mluví anglicky, německy, zpívá též španělsky a francouzsky. Podílel se na CD Radúz a Mahulena, Babylon, Svět plný andělů, Les Misérables – Bídníci Live (Praha), Hair – Vlasy, Nana, Carmen, Les Miserables (Brno), Titanic a na DVD Muzikály z Broadwaye.